Zgodnie z ustawą o języku migowym i innych środkach komunikowania się  (Dz. U. z 2011 r. Nr 209, poz. 1243) Starostwo Powiatowe w Mławie udostępniło system komunikacji znoszący bariery i ograniczenia w komunikowaniu się osób z wadami słuchu z pracownikami Starostwa Powiatowego.

Osoby niesłyszące, które chcą załatwić sprawę w Urzędzie  mogą skorzystać  z bezpłatnej usługi  certyfikowanego tłumacza  języka migowego od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu tj. 800 – 1600.

Obsługa osoby niesłyszącej używającej polskiego języka migowego lub systemu językowo-migowego oparta jest na wideokonferencji, podczas której rozmowa pomiędzy pracownikiem Starostwa Powiatowego, a osobą niesłyszącą odbywa się  za pośrednictwem tłumacza języka migowego on-line.

Więcej informacji znajduje się na stronie BIP Starostwa Powiatowego w Mławie w zakładce „Komunikacja językiem migowym” TUTAJ

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy