Kilka tygodni temu Grupa Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej Małgorzaty Retkowskiej brała udział w rekonstrukcji Obrony Modlina, w której Retkowska koordynowała działania rekonstruktorów ludności cywilnej.

W niedługim czasie otrzymała zapytanie od twórcy teledysku Zespołu SEXBOMBA – http://sexbomba.band.pl/ czy fragmenty scen z rekonstrukcji Zespół może wykorzystać w swoim teledysku?

„Witam! Nazywam się Krzysztof Pietrzak, jestem twórcą teledysku zespołu rockowego SexBomba do piosenki Kraj(m)story. Otrzymaliśmy nieocenioną pomoc od Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego Jana Ołdakowskiego w postaci potrzebnych nam archiwaliów. Premiera teledysku przewidziana jest na Święto Niepodległości 11.11.2014 r. Tymczasem zwracam się z prośbą o możliwość wykorzystania wizerunku kilku osób z Państwa Grupy Rekonstrukcyjnej podczas ich udziału w czasie otwartej imprezy w Modlinie 21.09.2014r – z krótkich filmików jakie nakręcałem osobiście. Teledysk będzie niekomercyjną formą ukazania patriotycznych treści z historii naszego kraju . Obrazek będzie dostępny w serwisie You Tube .”

W następnej korespondencji Twórca teledysku napisał: Witam Pani Małgorzato! Ze scen Modlińskich z udziału Pani grupy rekonstrukcyjnej chciałbym wykorzystać przerewelacyjnie zagraną postać Kobiety opłakującej ranne w nalocie dziecko i bardzo dynamicznie zagraną ogólną scenę ratowania rannych z nalotu. W związku z tym że piosenka do której chcemy wykorzystać obrazki opowiada o tragicznych losach naszego kraju wymienione sceny trafiają w sedno sensu utworu a Kobieta z dzieckiem jest tak przejmująca że nie wyobrażam sobie żeby tego fragmentu nie było.

W związku z tym iż w Modlinie były ograniczone odległością warunki do rejestracji filmowej (dla publiczności) sceny będą miały charakter €“ogólnych planów a nie poszczególnych postaci.”

Przez 10 sekund, od 1.04 s można oglądać naszych mławskich i nie tylko mławskich rekonstruktorów w nalocie bombowym. Wspomnianą matkę rozpaczającą nad martwym dzieckiem zagrała Anna Markowska, która w GRH LC jest od samego początku, czyli 2008.

Święto Niepodległości GRH LC uczciła nie tylko oglądając premierowy teledysk, ale również składając kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w swoim rodzinnym mieście.

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy