Kryminalni zatrzymali mężczyznę, który dwa tygodnie wcześniej wrzucił do rzeki w zawiązanych workach psa. Dzięki szybkiej reakcji świadka policjanci, którzy przybyli na miejsce zdążyli ocalić zwierzę. Robert P., który jak wynika z jego relacji, świadomie chciał się pozbyć zwierzęcia, usłyszał zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 29 października br. około godz. 18-tej w centrum Nidzicy. Oficer dyżurny policji został powiadomiony, że w rzece pływał worek, w którym prawdopodobnie znajdowało się żywe zwierzę. Świadek, któremu nie udało się wydostać pakunku z wody, wskazał je przybyłym na miejsce funkcjonariuszom. Jeden z policjantów wszedł do rzeki, a następnie wydobył z dna worek, w którym był żywy pies. Półroczne szczenię zostało zbadane przez weterynarza i przekazane pod opiekę nidzickiemu Stowarzyszeniu Opieki Nad Zwierzętami „4 – Łapy”.   

Od tamtej pory policjanci ustalali wszystkie okoliczności i sprawcę tego okrutnego czynu. Wytypowali podejrzanego. To 40–letni Robert P.  Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

W trakcie składania wyjaśnień sprawca powiedział policjantom, że psa miał wypuścić na obrzeżach Nidzicy. Zmienił zdanie, ponieważ było mu za ciężko nieść zwierzę, więc wrzucił je do rzeki. Potem chwilę stał i przyglądał się, czy worek ze szczeniakiem zatonie. Po tym wszystkim poszedł do domu.

Za popełnione przestępstwo Ustawa o ochronie zwierzą przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

32-10690

32-10689

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Jeden komentarz

  • Odpowiedz
    Wera
    12 listopada 2014

    Dla psa to trauma nie łatwo zaufa ponownie człowiekowi, a ten potwór jest zdolny do wszystkiego i dziecko mógłby zabić, trzeba taich miec na oku.