Ciechanowska policja ustala przebieg oraz przyczyny tragicznego wypadku, w którym zginął 27-letni mężczyzna.

W sobotę (18 października) ok godz. 21:00 na krajowej „siódemce” w miejscowości Kondrajec Szlachecki doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Kierujący samochodem osobowym marki Audi 80 potrącił idącego lewą stroną drogi pieszego. Trwają czynności prokuratury i policji.

Jako jeden z czynników wpływających na wzrost wypadków z udziałem pieszych uznać można złe warunki atmosferyczne panujące w tym okresie, a także szybko zapadający zmierzch, wówczas piesi stają się mniej widoczni, co w połączeniu z brakiem ostrożności (tak pieszych, jak i kierujących) skutkuje dużą liczbą wypadków.

Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie przypomina, że od 31 sierpnia weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Obowiązkowe elementy odblaskowe pozwolą kierowcy na zauważenie pieszego z odległości co najmniej 150 m w różnych warunkach pogodowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych.

wypadek

wypadek2

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy