Mławska policja zatrzymała mężczyznę, podejrzanego o dokonanie rozboju na mieszkańcu Mławy. Sprawca obezwładnił 30-letniego mławianina  za pomocą gazu i pałki a następnie ukradł należący do  ofiary  samochód.  

Do zdarzenia doszło w sobotę, 18 października około godz. 15:30 na ul. Lipowej w Mławie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, sprawca  napadł na 30- letniego mężczyznę rozpylając mu w twarz gaz i uderzając  go tępym przedmiotem. Po obezwładnieniu mławianina, przestępca ukradł  należący do niego samochód, marki VW Passat i uciekł. Pojazd porzucił kilka ulic dalej. W chwilę później został zatrzymany przez interweniujący patrol policji i trafił do aresztu. Podejrzany o dokonanie rozboju mężczyzna to 27- letni mieszkaniec Mławy.  Trwają czynności policji i prokuratury.

Zgodnie z  art. 280 Kodeksu karnego za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

  1. Zatrzymali włamywacza.

Mławscy policjanci zatrzymali złodzieja, który klika godzin wcześniej włamał się do jednego z pomieszczeń budynku mieszkalnego w Kulinie i ukradł przechowywane tam pieniądze.

Do zdarzenia doszło w piątek, 17 października .Właściciel wyjechał z domu o 8:00 rano. Po powrocie, o godz. 11:00 zauważył ślady włamania i powiadomił policję. Włamywacz przeszukał jedno z pomieszczeń i ukradł przechowywane w szafce pieniądze. W wyniku prowadzonych przez policję działań, włamywacz został zatrzymany kilka godzin później, na terenie Mławy.  Sprawca to 20- letni mieszkaniec  Mławy.  Skradzione pieniądze zdążył wydał na zakup samochodu. W chwilę później trafił do mławskiego aresztu.  Trwają czynności policji.

  1. Kradli kratki kanalizacyjne, zostali zatrzymani.

Interweniujący patrol policji zatrzymał trzech złodziei, którzy kradli żeliwne kratki kanalizacyjne na szkodę Urzędu Miasta w Mławie.

Do zdarzenia doszło w piątek, o godz. 23:00 na ul. Strażackiej w Mławie. Sprawcy  wyjęli dwie żeliwne kratki kanalizacyjne i próbowali je wynieść. Na widok pieszego patrolu policji  porzucili ciężki łup i próbowali uciec.  Zostali zatrzymani po krótkim pościgu. Trzej sprawcy,  39- letni mieszkańcy  Mławy, trafili do aresztu. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

  1. Próbowali oszukać seniora metodą „na policjanta”

Mławska policja ostrzega seniorów przed nową metodą działania oszustów, którzy tym razem podają się za funkcjonariuszy służby kryminalnej policji. Przestępcy  próbowali  wyłudzić od seniora przechowywane na koncie oszczędności. Mieszkaniec powiatu mławskiego nie dał się jednak oszukać.

Do zdarzenia doszło 17 października  w południe, na terenie gm. Wiśniewo. Nieznani sprawcy, dzwonili  pod numer telefonu, należącego do 67- letniego mężczyzny. Pierwsza rozmowa wydała się seniorowi próbą typowego oszustwa w celu wyłudzenia pieniędzy. Podczas drugiej, nieznany mężczyzna podał się za  funkcjonariusza policji z Warszawy, który prowadzi  postępowanie w sprawie oszustw, których ofiarami były osoby starsze. Powiedział, że na potrzeby akcji, prześle mężczyźnie na jego konto osobiste pieniądze a on pobierze je z banku i przekaże w umówionym miejscu. Senior podał numer konta ale całą historia wydała mu się podejrzana, dlatego powiadomił prawdziwych policjantów. Trwają czynności.

Policja ostrzega

Oszuści modyfikują metody swoich działań, wprowadzając nowe elementy  opowiadanych historii. Cel pozostaje jednak ten sam – spowodowanie by senior przekazał pieniądze nieznanej osobie. Policja apeluje do seniorów o zachowanie czujności i ostrożności. W przypadku dziwnych, podejrzanych telefonów należy skontaktować się z policją pod numerem telefonu alarmowego 997. Aby uchronić się przed oszustem, warto także pamiętać o podstawowych dwóch zasadach –  nigdy nie wpuszczać do domu obcej osoby oraz nie przekazywać nikomu obcemu pieniędzy.

  1.  Drogowy bilans weekendu –działania Pirat STOP i Bezpieczni po zmroku

Mławska drogówka podsumowała ostatni weekend na drogach powiatu mławskiego oraz wzmożone działania Pirat STOP. Wynik, to ponad 220 kontroli stanu trzeźwości kierowców, 103 mandaty karne, 3 wnioski o ukaranie do sądu oraz 17 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. I tym razem nie zabrakło również nietrzeźwych za kierownicą.

W sobotę, o godz. 17:40 w Szreńsku,  patrol policji zatrzymał 53- letniego Witolda G., mieszkańca pow. mławskiego. Mężczyzna kierował samochodem marki VW Golf, mając  w organizmie ponad 2,70 promila alkoholu.

W niedzielę, o godz. 5:20 na ul. Sienkiewicza w Mławie, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego samochodem marki Polonez Caro. 49- letni Marek G., mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2,60 promila alkoholu a ponadto kierował samochodem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi.

Podczas weekendowych działań policjanci ruchu drogowego zwracali także szczególną uwagę za zachowanie pieszych i rowerzystów. Akcja prewencyjna skupiła się głównie na obszarach wiejskich, niezabudowanych w porze wieczornej. Policjanci zwracali uwagę na oświetlenie rowerów oraz używanie odblasków przez pieszych. Działania pn. Bezpieczni po zmroku , będą prowadzone systematycznie. Wobec  rowerzystów poruszających się po zmierzchu nieoświetlonym rowerem oraz pieszych, którzy nie używają elementów odblaskowych, poruszając się poza terenem zabudowanym,  policjanci zapowiadają  stosowanie mandatów karnych.

Źródło:KPP

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy