15 sierpnia 2014 r. odbył się VI Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej zorganizowany przez Wiesława Moszczyńskiego, Zespół Pokolenie oraz Prezesa Klubu Seniora „Pogodny Uśmiech” Henryka Kacprzaka. 

Na festiwal przybyło kilkuset mieszkańców Mławy, którzy żywo reagowali na to co się działo na scenie. Swoje utwory zaprezentował Wiesław Moszczyński jak również zespoły działające w okolicznych gminach m.in, Gorące serca z Lipowca Kościelnego, Zawsze Młodzi z Dzierzążni oraz Dąbkowiacy z Dąbku. W koncercie wziął udział nawet młody hip-hopowiec Robert Więckowski. Przemówienie wygłosił prof. Ryszard Juszkiewicz.

Impreza trwała w godzinach od 17.00 do 21.00. przy czym należy zauważyć, że przez 2 godziny ławki były wypełnione po brzegi, a wiele osób musiało słuchać koncertu na stojąco co się w mławskim parku od kilka lat rzadko zdarza. Fatalna frekwencja utrzymuje się od zwolnienia Dyrektor Małgorzaty Retkowskiej.

Należy zadać sobie jedno pytanie… Jak to się dzieje, że kilka osób (bez praktycznie żadnego budżetu) w Mławie jest w stanie zrobić imprezę na kilkaset osób, a MDK, który ma budżet około 900 tysięcy złotych rocznie ma frekwencję na poziomie ok. 100 osób praktycznie na każdej imprezie?

Propagandowe chwalenie się w gazetach i poprawianie sobie humoru jakie to MDK ma silne sekcje i ile to mają przećwiczonych utworów już raczej nic nie daje! Udowodnijcie to frekwencją!!!

Kolejna kwestia to fatalne nagłośnienie Miejskiego Domu Kultury w Mławie oraz pracownicy którzy biegają w to i z powrotem próbując jakoś ratować sytuacje z brzęczącymi i trzeszczącymi głośnikami… Czy MDK chce mieć wysoką frekwencję na imprezach? Póki co to pobożne życzenie!

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia i różnica będzie od razu widoczna kto jest lepszym organizatorem… 

Czy tak ma wyglądać kultura w naszym mieście?

Tak wyglądają imprezy MDK-u…

DSCF6346

Impreza VI Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej przygotowany przez Klub Seniora Pogodny Uśmiech

Klub Seniora

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy