29 czerwca 2014 r. odbyło się 1,5-godzinne spotkanie z Posłem na Sejm Markiem Opiołą z mieszkańcami Mławy. Zobacz film. 

Poseł na Sejm RP Marek Opioła jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Bezpieczeństwa Narodowego przy Instytucie Stosunków Międzynarodowych.

Pochodzi z rodziny o bogatych korzeniach literacko-patriotycznych. Babcia, naukowiec Polskiej Akademii Nauk, entuzjastka Tadeusza Boya-Żeleńskiego oraz autorka licznych książek, dziadek aktywny ludowiec-polityk, rodzice: psycholog oraz absolwent WAT i Akademii Obrony Narodowej.

Ze względu na bogate rodzinne tradycje, naturalnym ugrupowaniem, zbieżnym z ideałami Marka, jest Prawo i Sprawiedliwość. Program PiS, umiejętnie łączący tradycję z nowoczesnością, nastawiony na budowanie solidarnej Polski z naciskiem na respektowanie prawa i wzrost gospodarczy, czy spokojna świadomość swojego pochodzenia, bycia Polakiem, Europejczykiem i obywatelem świata są odzwierciedleniem jego przekonań.

Z partią Prawo i Sprawiedliwość związany jest od 2002 roku. Od 2003 roku pełni funkcję Sekretarza Komitetu Politycznego PiS. W Sejmie V kadecji mianowany Wiceprzewodniczącym Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia przedstawionych przez Prezydenta RP projektów ustaw o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego i o Służbie Wywiadu Wojskowego ścisle współpracował z Kancelarią Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w zakresie bezpieczeństwa państwa w dobie terroryzmu.

W listopadzie 2007 roku po raz drugi uzyskał mandat poselski. W Sejmie VI kadencji zasiada w Komisji ds. Służb Specjalnych oraz Komisji Obrony Narodowej oraz pełni funkcję wiceprzewodniczący polskiej delegacji parlamentarnej do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Ponadto, będąc Przewodniczącym Sejmowej Podkomisji ds. Współpracy z Zagranicą i NATO, bierze aktywny udział w działaniach na rzecz umacniania młodych demokracji.

W roku 2011 został ponownie wybrany na posła ziemi płocko-ciechanowskiej. W Sejmie pracuje w Komisji Obrony Narodowej oraz w Komisji ds. Służb Specjalnych, w której objął funkcję przewodniczącego w pierwszej połowie roku 2013. Angażuje się w tematy w szczególności związane z nieprawidłowościami w działaniu państwa, które zagrażają bezpieczeństwu polskich obywateli.

Źródło:marekopiola.pl

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy