W dn. 16-17 września 2011 r. w Teatrze Miejskim w Gdyni odbył się III Ogólnopolski Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci 1944-89 – Przywracamy Pamięć”.

 

Podczas Festiwalu zostały zaprezentowane filmy nagrodzone w konkursie „Nagraj dziadka komórką” w ramach Projektu „ HULAJ Z HISTORIĄ – Mławska droga do wolności” realizowanego przez Stowarzyszenie Scena Kultury i Miejski Dom Kultury w Mławie, przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury:
1. „Solidarność” – autorzy filmu i scenariusza: Aleksandra Sarbiewska, Ilona Wiśniewska i Mateusz Mielczarek z Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie; film powstał pod kierunkiem pani Ewy Wiącek.

 

2. „Żołnierze wyklęci – Ostatni Partyzanci Północnego Mazowsza”; autorzy filmu i scenariusza: Ani Mkoyan z Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie i Daniel Bojarski ze Społecznego Gimnazjum „Wyspianum” w Mławie; film powstał pod kierunkiem pana Michała Nowakowskiego. Zapraszamy do obejrzenia jednego z nich.

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy