W życiu każdego mężczyzny przychodzi taki moment, kiedy trzeba założyć garnitur. Dzieje się tak niezależnie od tego jaki styl mężczyzna preferuje na co dzień.

Warto zadbać, aby garnitur był odpowiedniej jakości, aby był dobrze uszyty, a przede wszystkim aby dobrze wyglądał na mężczyźnie. Każdy ma inną sylwetkę i należy garnitur dobrać do specyficznych warunków fizycznych i figury. Dotyczy to także garniturów dla dzieci, które zakładają je na Pierwszą Komunię – należy odpowiednio dobrać nie tylko kolor i materiał, ale także trzeba dopasować długość nogawek i szerokość marynarki. Najlepszy jest oczywiście garnitur szyty na miarę, jednakże nie każdego na to stać. Do garnituru trzeba też w odpowiedni sposób dobrać dodatki, czyli krawat, a także koszulę, pasek i buty. Ważne jest także odpowiednie dobranie skarpetek – muszę one być w odpowiednim kolorze w zależności od okazji.

Garnitury powinny być dopasowane do pory roku – garnitury na lato mogą być nieco jaśniejsze oraz mogą być uszyte z innego materiału niż garnitury na zimę. Dobrze w tym przypadku sprawdzają się tkaniny naturalne, czyli len, bawełna i oczywiście wełna. Warto też mieć świadomość tego, że niektóre okazje wymagają założenia smokingu, mimo że przez wiele lat ta część garderoby nie była zbyt często widziana na salonach. Smoking jako strój wieczorowy należy ubierać dopiero po godzinie 18. Wyjątkiem tutaj jest własny ślub, gdzie ta zasada nie musi być przestrzegana. Modny obecnie jest styl casual, gdzie odchodzi się od garnituru i marynarki. Niektórzy zakładają eleganckie kurtki męskie na białe koszule i niekiedy dobrze to wygląda, nawet w pracy, w której trzeba założyć coś o wyższym poziomie elegancji. Na szczególna uwagę zasługują garnitury na specjalne okazje – garnitury do ślubu, do opery, czy też na oficjalną galę. Warto, aby wtedy były dobrane szczególnie dobrze do sylwetki, ważny jest również materiał. Elegancki garnitur na ślub nie może być źle dopasowany. Nie ma gorszego widoku niż za duży strój, który wygląda jak po starszym bracie. Nie może być też wykonany ze słabej jakości materiału jeśli chcemy się dobrze prezentować. Tutaj powinny królować mieszanki z wysokogatunkowej wełny. Na tego typy oficjalne okazje dobrze też sprawdzi się wspomniany wcześniej czarny smoking. Im bardziej elegancki garnitur, tym bardziej pasuje do niego gładka koszula. Królową w tej materii jest oczywiście biała koszula, która uważana jest za bardzo uroczystą i szykowaną. Najbardziej wytworne modele to te z podwójnymi mankietami, zapinanymi na spinki. Wyjątkowym egzemplarzem jest koszula smokingowa, która łączy powyższe cechy oraz dodatkowo posiada plisowany przód oraz czarne ozdobne guziki w formie spinek.

Źródło: Artykuł został przygotowany przez firmę Modini – Koszule męskie. Nasz internetowy salon mody oferuje produkty najwyższej jakości dla mężczyzn. W ofercie smokingi, garnitury, koszule, obuwie oraz dodatki

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Jeden komentarz

  • Odpowiedz
    remo
    20 lutego 2014

    Garnitur, smoking.. a co z frakiem? W końcu jest najbardziej eleganckim strojem mężczyzny.