Sandomierz po raz pierwszy wziął udział w Kampanii Białych Serc i od razu w tym mieście przy udziale władz, instytucji, organizacji udało się zorganizować największy Marsz w historii całej Kampanii. W Marszu Białych Serc w Sandomierzu uczestniczyło ponad 600 osób!

1.Kampania Białych Serc trwa od 9 lat, w Sandomierzu odbyła się po raz pierwszy. Jak informacja o tej Kampanii dotarła do was?

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sandomierzu przystąpił do Kampanii Białych Serc po otrzymaniu e-maila z zaproszeniem i i informacją o Kampanii od Grupy Zalewski Patrol.

2.Jakie działania-akcje zostały przeprowadzone w Sandomierzu w ramach IX Kampanii Białych Serc?

We wrześniu 2013 pracownicy Ośrodka wraz z terapeutą uzależnień przeprowadzili zajęcia informacyjno edukacyjne i warsztatowe w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych  z zakresu profilaktyki uzależnień.

W październiku 2013 odbył się marsz Białych Serc. W marszu uczestniczyli, Przewodniczący Rady Miasta wraz z radnymi, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z pracownikami, osoby korzystające z pomocy OPS w tym przedstawiciele społeczności Romskiej, uczniowie sandomierskich szkół podstawowych, gimnazjum i ponadgimnazjalnych wraz  z nauczycielami, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych wraz z opiekunami, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji  w Sandomierzu, strażnicy miejscy, przedstawiciel Polskiego Czerwonego Krzyża, przedstawiciele jednostki Wojskowej, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu, oraz obecni na rynku mieszkańcy Sandomierza i turyści. W marszu uczestniczyli również przedstawiciele lokalnych mediów, prasy i radia. Marsz przeszedł wokół ratusza na rynku starego miasta oraz przyległymi ulicami .

3. Na uroczyste podsumowanie IX Kampanii Białych Serc pokonaliście Państwo dosyć sporą odległość żeby móc przyjechać i uczestniczyć w uroczystości, choć warunki pogodowe nie były sprzyjające. Jak oceniacie Państwo swój pobyt w naszym mieście i spotkanie z głównymi organizatorami Kampanii oraz pomysłodawcą całej akcji?

Zostaliśmy  przyjęci bardzo serdecznie i ciepło przez organizatorów Kampanii Białych Serc, których  postrzegam jako osoby z ogromnym sercem dla ludzkiej niedoli, są otwarci mili  i serdeczni , bardzo zaangażowani w to co robią, godni podziwu i naśladowania. Pomimo zimowej aury i tak na prawdę braku możliwości podziwiania samego miasta, Mława na zawsze będzie kojarzyć mi się z ciepłem i serdecznością członków Grupy Zalewski Patrol .

4. Przed nami X Kampania Białych Serc-jubileuszowa i jak sam pomysłodawca zapowiada ma być wyjątkowa. Czy ponownie w Sandomierzu pojawią się białe serduszka?

Już planujemy dziania jakimi możemy włączyć się w X Kampanię Białych Serc

Z serdecznymi pozdrowieniami – starszy specjalista pracy socjalnej Iwona Olechowska wraz z Panią Dyrektor Haliną Komendą i pozostałymi współpracownikami

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy