„Napadł mnie przed moim domem. Dostałem po oczach gazem. Początkowo myślałem, że zostałem oblany jakimś kwasem. Trafiłem na Szpitalny Oddział Ratunkowy”

Do napadu doszło wczoraj 9 stycznia 2014 r. ok. godz. 10.50. Wysoki (ok. 190 cm wzrostu), szczupły mężczyzna, ubrany był w ciemną kurtkę z kapturem. Twarz przesłoniętą miał szalikiem. Osoby, które widziały takiego mężczyznę w okolicach ul. Mariackiej i OKM, proszone są o kontakt z policją.

Sprawca musiał mnie, ale i też moją rodzinę obserwować od kilku dni. Nie był to napad na tle rabunkowym, a przemyślany, zaplanowany atak, aby mnie zastraszyć. Nie mam prywatnie żadnych wrogów. Chodzi o zamieszczanie artykułów na portalu. Ktoś ewidentnie chciał się odegrać lub wymusić niepublikowanie pewnych informacji.

Był to atak na moją osobę, ale wymierzony z pewnością we wszystkich lokalnych i regionalnych dziennikarzy. Proszę Was koleżanki i koledzy o czujność – miejcie oczy szeroko otwarte. Teraz ja zostałem zaatakowany gazem, a jutro może to być ktoś z Was. A zamiast gazu, może być nóż. Zamiast jednego napastnika, może być kilku. Nigdy bym się nie spodziewał, że ktoś mnie napadnie w środku dnia, przed moim domem, a więc wszystko jest możliwe.

Liczę, że mławskiej policji uda się ustalić sprawcę i spotka go za to kara. Dziękuję za reakcję funkcjonariuszom, którzy zjawili się zaraz po zdarzeniu. Dziękuję także pracownikom mławskiego pogotowia, którzy również przyjechali bardzo szybko. Zostałem zawieziony do szpitala i przyjęty na SOR. Natychmiast się mną zajęto, na szczęście nic poważnego mi się nie stało.

Groźby do mławskich redakcji docierały zawsze i będą docierać, ale ja takiej sytuacji, kiedy dochodzi do napadu na dziennikarza z użyciem substancji chemicznej, nie pamiętam, a w mediach zacząłem pracować 8 lat temu. Miejsce takich osób jest w więzieniu, a zadaniem dziennikarzy jest i będzie piętnowanie ich niecywilizowanych zachowań. 

Źródło:naszmlawa.pl

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy