Z okazji Świąt Bożego Narodzenia spełniły się marzenia czworga podopiecznych Fundacji  Dziecięca Fantazja. Ania, Paulina, Damian i Paweł był wśród ponad setki dzieci z fundacji Dziecięca Fantazja, których marzenia stały się rzeczywistością w okresie świąt Bożego Narodzenia. Sponsorem wszystkich marzeń jest firma ACER Poland.

„Już po raz drugi nasza firma wspiera Fundację Dziecięca Fantazja. W tym roku z okazji świąt Bożego Narodzenia przekazujemy nasze tablety i laptopy dwudziestu czterem nieuleczalnie chorym dzieciom. Chcemy spełnić marzenia Damiana, Ani, Pauliny i pozostałych podopiecznych Fundacji. Mamy nadzieję, że nasze prezenty sprawią, że na twarzach dzieci zagości uśmiech” mówi Pan Juliusz Niemotko, Dyrektor Generalny Acer Poland.

„Radość dzieci to radość także ich rodziców i rodzeństwa. Firma Acer wniosła szczęście w setki serc. Za wspaniałomyślność  i hojność dziękujemy w imieniu całych rodzin”  dodaje Patrycja Wróbel, członek zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja.

Ośmioletnia Ania z Mławy od kilku lat walczy z guzem Wilmsa.  Ania zachorowała w wieku 4 lat. Po półtorarocznym intensywnym leczeniu – operacja, 22 cykle chemioterapii, radioterapie –  Ania i jej mama uwierzyły, że teraz będzie już dobrze. I było… do lipca tego roku. Informacja o nawrocie choroby pojawiła się gdy Ania i jej mama przygotowywały się do spędzenia kilku cudownych dni nad polskim morzem. Teraz dziewczynka jest już po czwartej chemioterapii, przed nią radioterapie i znów chemia. Dzieciństwo Ani to nieustające pobyty w szpitalu, gdzie czas płynie zdecydowanie wolniej. Ania wymarzyła sobie laptop, dzięki któremu choć na moment zapomni o otaczającej ją rzeczywistości. I to marzenie ziściło się w wyjątkowym okresie Świąt Bożego Narodzenia. Fantazja została spełniona tuż przed świętami, gdy Ania przebywała w Centrum Zdrowia Dziecka. Radość dziewczynki była przeogromna. Dzięki prezentowi Ania miała radośniejsze święta, a pobyty w szpitalu nie będą się jej już tak dłużyć. Spełnione marzenie wniosło w jej życie nadzieję i radość. 

Paulina z Zelechowa jest już pełnoletnia. Od lat zmaga się z guzem mózgu. Po zakończonym niedawno leczeniu wykryto u dziewczyny wznowę. Największym marzeniem Pauliny był  laptop, który umili jej czas spędzany w szpitalu. Radość dziewczyny była ogromna. Paulina z radości ze łzami szczęścia w oczach uściskała przedstawiciela fundacji. To było wielkie marzenie, na którego spełnienie Paulina czekała niecierpliwie. Teraz dni spędzane w szpitalu nie będą się tak dłużyły. Laptop będzie dla Pauliny oknem na świat i narzędziem do komunikacji z przyjaciółmi i rodziną. Przyda się zarówno do rozrywki jak i do nauki.

Paweł z miejscowości Kowala ma 19 lat i zmaga się z wrzodziejącym zapaleniem jelit. Paweł marzył o laptopie, który pomógłby mu nie tylko w szkole ale również podczas pobytów w szpitalu do zabicia nudy. Paweł bardzo ucieszył się z tak wspaniałego prezentu gwiazdkowego. 

17-letni Damian z miejscowości Ludwinów zmaga się z ciężką niewydolnością nerek.  Największym marzeniem Damiana był laptop, który będzie służył mu do nauki i zabawy. Prezent otrzymany tuż przed świętami sprawił, że ostatnie Boże Narodzenie było dla Damiana wyjątkowe.

Fundacja „Dziecięca Fantazja” jest organizacją non-profit, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Misją Fundacji Dziecięca Fantazja jest dotarcie do wszystkich cierpiących dzieci w Polsce, aby wnieść w życie dzieci i ich rodzin iskierkę radości, wiary i nadziei. Fundacja działa wyłącznie na rzecz polskich dzieci. Przez 10 lat działalności spełniła ponad 3000 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje.

Fundację można wesprzeć:

przez wysłanie charytatywnego SMS o treści MARZENIE pod numer 7272. Koszt 2 zł + vat. 2 zł z każdego smsa przekazane jest na działalność statutową fundacji czyli spełnianie marzeń chorych dzieci

-przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego,

-przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,

-„zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,

-uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,

-polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

O firmie Acer

Założona w roku 1976 firma Acer prowadzi działalność w dziedzinie technologii informatycznych i komunikacyjnych. Swoją uwagę koncentruje zarówno na pracach badawczo-rozwojowych, projektowaniu, marketingu oraz sprzedaży innowacyjnych produktów ułatwiających życie, jak i zapewnianiu pomocy technicznej. Pro-ekologiczny łańcuch dostawców sprawia, że firma Acer oferuje przyjazne dla środowiska komputery PC, monitory, projektory, serwery, tablety i smartfony — narzędzia, które są potrzebne do pokonywania ograniczeń i odkrywania nowych obszarów. Firma Acer zajmuje 3 miejsce na świecie w segmencie notebooków (IDC 2012) i zatrudnia 8000 pracowników. W roku 2012 jej przychody wyniosły 14,7 miliarda USD. Więcej informacji zamieszczono na stronie www.acer.com

© 2013 Acer Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Acer oraz logo Acer są zarejestrowanymi znakami towarowymi firmy Acer Inc. Inne znaki towarowe, zarejestrowane znaki towarowe i/lub nazwy usług wymienione w niniejszym dokumencie są własnością odpowiednich firm.

Więcej informacji udziela:

Adrianna Wróbel

Fundacja Dziecięca Fantazja

kom.: + 48 604 219 019

e-mail: info@f-df.pl

Ania laptop.jpg1

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy