Pani Krystyna Owczarczyk, paraolimpijka, aktualnie mieszkająca w Mławie bierze udział w plebiscycie 40-lecia fundacji Sedeka. Przedmiotem plebiscytu jest wyłonienie 10 najwybitniejszych polskich sportowców z niepełnosprawnością – medalistów letnich i zimowych igrzysk paraolimpijskich w latach 1972-2012.

Polscy reprezentanci w letnich i zimowych igrzyskach paraolimpijskich w latach 1972–2012 zdobyli 736 medali: 266 złotych, 247 srebrnych, 223 brązowe.

Głosowanie trwać będzie do 31 października br. Po tym terminie poznamy 40 sportowców, spośród których Kapituła Plebiscytu dokona wyboru 10 laureatów. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas uroczystej gali.

Pani Krystyna Owczarczyk wyczynowy sport uprawiała w latach 1967-1987. Urodziła się w miejscowości Krzywośnity, w powiecie łosickim, w gminie Huszlew. Reprezentowała kluby Start Warszawa oraz Start Ciechanów.

W ciągu 20-tu lat uczestniczyła we wszystkich Mistrzostwach Międzynarodowych i zdobywała na nich miejsca medalowe. Największą nagrodą i zapłatą za lata pracy dla każdego sportowca jest udział w Olimpiadzie. Pani Krystyna w igrzyskach paraolimpijskich uczestniczyła czterokrotnie w roku 1972, 1976, 1980 i 1984. Zdobyła 12 medali, w tym 7 złotych, 3 srebrne, 2 brązowe.

Prosimy o wsparcie i oddanie głosu na Krystynę Owczarczyk.

Jak głosować?

Regulamin i informacje ą opublikowane w serwisie internetowym Fundacji SEDEKA na stronie www.sedeka.pl/plebiscyt-paraolimpijski

Należy kliknąć w nazwę dyscypliny sportowej. Pojawią się nazwiska sportowców. Proszę wybrać swojego kandydata: dyscyplina Sportowa – lekkoatletyka, zakładka – Owczarczyk Krystyna. Aby wziąć udział w głosowaniu, należy podać swoje dane osobowe oraz adres e-mail, zapoznać się z regulaminem i zaakceptować go. Na podany adres e-mail zostanie przysłane potwierdzenie udziału w głosowaniu.

Fundacja Sedeka, podejmując działania na rzecz osób niepełnosprawnych, pragnie uwypuklić ogromną rolę sportu w powrocie do normalnego życia. Jego funkcję integracyjną i inspirującą.

Ci, którzy osiągnęli sukces, są najbardziej wymownym wzorcem dla młodych. Pokazują, jak poprawić swój status społeczny, czerpać radość i energię z pokonywania trudności.

Źródło: Fundacja Sedeka

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy