W bieżącym roku Zespół Szkół nr 2 obchodzi  jubileusz 50–lecia istnienia. Pragniemy uczcić to święto organizując I zjazd Absolwentów. Jubileusz ten będzie doskonałą okazją do spotkania po latach z koleżankami i kolegami z ławy szkolnej, nauczycielami, szkołą i wspomnieniami. Niech więc dźwięk szkolnego dzwonka przywoła ponownie dawne czasy. Powróćmy do miejsca, w którym zostawiliśmy część swojego życia.

Z nadzieją na wspólne przeżycie niezapomnianych chwil już dziś zapraszamy na obchody Jubileuszu i prosimy o wypełnienie deklaracji udziału i przesłanie jej na adres szkoły lub drogą elektroniczną  na adres: zs2mlawa@neostrada.pl  do dnia 30 sierpnia 2013 r.

Koszty uczestnictwa:

– wpisowe na zjazd – 90zł

  (w jego  ramach zapewnione będą: zaproszenie, znaczek, poczęstunek, publikacja)

– wpisowe na bal – 85zł/os.

Razem 175 zł.

Pobierz: Deklaracja udziału w I Zjeździe Absolwentów i 50 – leciu szkoły

Zespół Szkół nr 2 w Mławie przy ul. Zuzanny Morawskiej 29 B znane było  dawniej  pod nazwą Technikum Gospodarcze i Zasadnicza Szkoła Zawodowa. W 1966 r. otwarte zostało Zaoczne Technikum Gastronomiczne.

W 2013 roku 12 października  szkoła będzie obchodziła swoje 50 – LECIE istnienia. Przez te pół wieku działalności szkoły młodzież kształciła się w różnych zawodach m. in. technikum przetwórstwa mięsnego, technikum żywienia zbiorowego, zasadnicza szkoła zawodowa o kierunku krawiectwo odzieży ciężkiej i lekkiej, klasa handlu i usług o specjalności gospodarstwo domowe i zbiorowe. Pierwszą bazę szkoły stanowiły dwa poniemieckie bloki i dwa poniemieckie baraki przy ul. Słowackiego oraz budynek przy ul. Sienkiewicza 4. W latach 1906-1931 w tym budynku mieściło się gimnazjum żeńskie założone i prowadzone przez Antoninę Mrozowską.

W latach 1963 – 2004 miejscem pobierania edukacji uczniów były  budynki przy ul. Lelewela (obecnie Bursa Międzyszkolna), budynki przy ul. Słowackiego (obecnie Zespół Ośrodków Wsparcia) oraz główny  budynek siedziby szkoły przy ul. Sienkiewicza 4 (obok Komendy Powiatowej Policji). W pierwszych dniach września 2004 r. nasza szkoła została przeniesiona – decyzją organu prowadzącego, którym jest Powiat Mławski – do  budynku przy ul. Zuzanny Morawskiej 29 B. Szkoła nadal kontynuuje swoje tradycje związane z kierunkami kształcenia w zawodach gastronomicznych, hotelarskich a ostatnio i turystycznych.

 Program uroczystości :

9.40  – 10.00- formowanie orszaku i uroczysty przemarsz do Kościoła MBKP

10.00- 11.00- Msza Święta w Kościele MBKP

11.00- 11.30- uroczysty przemarsz do szkoły

11.30- 13.30- Uroczystość 50- lecie Szkoły i I Zjazd Absolwentów: nadanie imienia szkole, nadanie  sztandaru szkoły, odsłonięcie tablicy pamiątkowej

13.30- 15.00- poczęstunek

15.00- 19.00  * spotkanie w klasach z wychowawcami,

                         * złożenie kwiatów na grobach dyrektorów, nauczycieli, absolwentów,

19.00- 4.00-  Bal Absolwentów.

Szanowni Absolwenci!

Zwracamy się z gorącą prośbą o nadsyłanie wspomnień z lat szkolnych do 30. VIII. 2013r. na poniższy adres

Zespół Szkół nr 2

06-500 Mława,

ul. Zuzanny Morawskiej 29 B

lub na e-mail  zs2mlawa@neostrada.pl

W związku z organizacją 50-lecia Szkoły i I Zjazdu Absolwentów został powołany Komitet Organizacyjny w skład, którego wchodzą:

 – Bożena Tomkiel – przewodnicząca

– Hanna Friedel – zastępca przewodniczącej

– Jacek Kohut

– Wiesława Lubiejewska ( Bełkowska )

– Elżbieta Pikus ( Czarnecka )

– Bogusław Bartkowski

– Jerzy Czaplicki

– Aneta Zawadzka

– Katarzyna Lewandowska

– Grażyna Cichawa

– Jacek Tomkiel

– Paweł Nowacki

– Katarzyna Kalinowska

– Bożena Majewska

– Maria Cichowska

– Irena Grablewska

– Krzysztof Wiśniewski

– Anna Tańska

– Dorota Dąbrowska

– Aleksandra Michalak

– Wiesława Kalman

– Elżbieta Szymańska

– Waldemar Chocholski

– Katarzyna Browarek

– Anna Cieślińska

– Anna Kasprowicz

– Agata Młynarska

– Marta Hawryś

– Wioleta Arendt

– Jowita Fijałkowska

– Grażyna Tartas

– Kinga Skowrońska

– Anna Szpara

Źródło: ZS nr 2

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy