Mławski działacz SLD Szymon W., wiceprzewodniczący SLD ds. mediów i komunikacji społecznej w Mławie za jazdę pod wpływem alkoholu, został skazany przez Sąd Rejonowy w Mławie wyrokiem z dnia 11 kwietnia 2013 r. na karę grzywny w wysokości 100 stawek dziennych po 30 zł, (3000 zł) oraz orzeczono zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na dwa lata.

Przypomnijmy: 10.10.2012 r., ok. godz. 21:10, Mława, Osiedle Młodych.  Jak wynika z ustaleń na miejscu zdarzenia drogowego, kierujący samochodem marki Ford Fiesta, Szymon W. lat 28, zam. pow. mławski, wykonując manewr cofania uderzył w stojącego na parkingu przed sklepem mercedesa. Kierujący fordem, po tym zdarzeniu odjechał w kierunku pobliskich garaży. Tam odnalazł go właściciel uszkodzonego mercedesa i powiadomił policję. Jak wykazało badanie alkotestem, kierujący fordem mężczyzna był w stanie nietrzeźwości (ponad 2 promile). Został zatrzymany w mławskim areszcie. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zgodnie z art. 178 a § 1 Kodeksu karnego-Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Joanna Kasicka rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Płocku

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

9 Komentarze

 • Odpowiedz
  sąsiad
  29 kwietnia 2013

  I tak Szymonek jeździ samochodem, bo często go widzę za kierownicą

 • Odpowiedz
  Finezja
  29 kwietnia 2013

  a co na to Urząd Miasta nie ma wpływu że na posadce przewodniczącego siedzi z wyrokiem? Niech dalej książki rozdaje jak nie ma umiaru w piciu!

 • Odpowiedz
  Sąsiad
  29 kwietnia 2013

  Tak nadal jest bo zamierza startować w wyborach samorządowych na Radnego. Jak widać ostro się reklamuje i nie wylewa za kołnierz.

 • Odpowiedz
  Jacek
  28 kwietnia 2013

  A czy mławski działacz SLD już przestał być dziennikarzem? I czy nadal jest przewodniczącym osiedla Młodych? To mnie ciekawi, bo to są przecież funkcje jak by nie było społeczne, publiczne…

 • Odpowiedz
  niezależna
  26 kwietnia 2013

  ojojoj, to się porobiło:) działacze najczęściej kończą w ten sposób! Panie Szymonie, fantastyczny PR – tylko pogratulować! hehe

 • Odpowiedz
  Wygibas
  26 kwietnia 2013

  no to co Szymon zostają rolki i deskorolka. Jesteś mistrzem od mediów umiesz się zareklamować nie ma co.

 • Odpowiedz
  Szymon tyś najpiękniejszy mławski kwiat
  26 kwietnia 2013

  Najbardziej by mi pasował w nowej formacji Europa +- Kwaśniewskiego i Palikota. Jeden z nich ma podobne problemy z trzeźwością co nasz Szymon!

 • Odpowiedz
  Figo Fago
  26 kwietnia 2013

  a na rowerze moze jeździć? chyba też nie!

 • Odpowiedz
  Brawo
  26 kwietnia 2013

  Brawo Szymon robisz medialne postępy