W Kadzidle odbył się I Turniej Klas Mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce. Do szkół z Ostrołęki i Kadzidła nad którymi Patronat Honorowy sprawuje Komendant, dołączyła młodzież Mławy.

7 marca o godz. 9:00 w Kadzidle rozpoczął się nietypowy turniej. Po raz pierwszy w historii Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego zorganizowano Turniej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Ostrołęce. O miano najlepszych, rywalizowało blisko 50 osób. Młodzi „kadeci” reprezentowali trzy szkoły: II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Taniego Halika w Ostrołęce, Akademickie Centrum Kształcenia w Mławie oraz Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle. Szkoła z Kadzidła była jednocześnie gospodarzem turnieju. Składy 8 drużyn stanowiły cztery osoby. Dodatkowo dochodziły osoby rezerwowe. Łącznie w każdym zespole siły obojga płci rozkładały się równomiernie. Jednak jak pokazały wyniki turnieju, to wszystko jeżeli chodzi o równouprawnienie. Puchar Komendanta mogła zdobyć ta drużyna, która zgromadzi największą liczbę punktów w łącznej klasyfikacji. Dwie pierwsze konkurencje, znacznie różniły się od pozostałych. Różnica polegała na tym, że w każdej z nich startowały tylko dwie osoby obojga płci z poszczególnych zespołów. Mowa o teście strzeleckim i teście pomocy przedmedycznej.

Sędziowie poszczególnych konkurencji, czyli Eugeniusz Gorczyca oraz Bartłomiej Domian wysoko ocenili poziom reprezentowany przez młodych uczestników turnieju. Na uwagę zasługuje fakt, że prym w obu konkurencjach wiodły dziewczęta. Konkurencję strzelecką wygrała Martyna Raczyńska, zaś pomoc przedmedyczną Paulina Raczyńska.

Dwa pierwsze testy odbyły się w jednej z najnowocześniejszych strzelnic w Polsce a mieszczącej się w Kadzidle. Następnie wszyscy przenieśli się do Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle. Tu trzy kolejne konkurencje. Tym razem sędziowie to policjanci ostrołęckiej komendy. Jednym z nich był mł.asp. Robert Stypiński instruktor technik i taktyk interwencji. Poprowadził on dwa testy sprawności fizycznej. Pierwszy odpowiadał testom, który musi przejść każda osoba zainteresowana służbą w Policji. Drugi z nich, to test, który przechodzą policjanci w służbie.

W pierwszym zwyciężył Paweł Gadomski. Nim rozpoczął się drugi zawodnicy wzięli udział w teście wiedzy o Policji. A tu m.in. historia policji, jej struktury, obowiązki policjanta, podstawy prawne i profilaktyka. Po raz kolejny, podobnie jak w poprzednich konkurencjach zwyciężyła reprezentantka gospodarzy. Mowa o Annie Polewaczyk.

Ostatni z testów sprawności fizycznej zakończyła się sukcesem reprezentantki II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Taniego Halika, Joanny Kuleszy. Asia okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła komplet 40 pkt. Po zakończeniu wszystkich konkurencji najwięcej pracy miał sędzia główny turnieju czyli Komendant Komisariatu Policji w Myszyńcu podkom. Paweł Antośkiewicz.

Ostatecznie zwyciężyli gospodarze, przed II społecznym Liceum Ogólnokształcącego im. Taniego Halika w Ostrołęce oraz Akademickim Centrum Kształcenia w Mławie. Warto jednak podkreślić, że szkoła w Mławie funkcjonuje zaledwie od kilku miesiące, jednak to co zaprezentował w poszczególnych konkurencjach świadczy o tym, że za rok może sprawić wiele trudności uczestnikom kolejnego turnieju. Podsumowując pozostałe szkoły należy podkreślić rewelacyjne przygotowanie strzeleckie reprezentantów Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle, oraz bardzo dobre wyniki w sprawności fizycznej uczniów II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Taniego Halika.

Nim jednak sędzia główny przedstawił zwycięzców turnieju dyplomami uhonorowano najlepszego zawodnika i zawodniczkę. A zostali nimi Paweł Gadomski i śmiało można powiedzieć „multimedalistka” Martyna Raczyńska, która otrzymała także Puchar ufundowany przez Starostę Ostrołęckiego Stanisława Kubła za najlepszy wynik testu strzeleckiego. Puchar wręczył Antonii Górski reprezentujący Starostę. Biorąc pod uwagę dominację wychowanków Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle w poszczególnych konkurencjach, nie dziwi fakt, że trzy czołowe miejsca zajęły drużyny gospodarzy.

Ostatecznie Puchar z rąk Komendanta Miejskiej Policji w Ostrołęce mł.insp. Stanisława Szcześniaka odebrał zespół ZSP II. Pełen skład drużyny, wraz z rezerwowymi to Martyna Raczyńska (kapitan drużyny), Iwona Jechanowska, Katarzyna Trzcińska a także Jakub Sobiech, Sebastian Kuta i Rafał Grala. W cały turnieju należy podkreślić wspaniałą rywalizację wszystkich uczestników i co ważne w duch Fair Play. Głównym celem konkursu było przedstawienie Policji jako formacji w której ważną rolę odgrywa zespół, nie jednostka. A przy okazji poszczególne szkoły mogły wymienić wzajemne doświadczenia.

asp. Sylwester Marczak

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy