Policjant z mławskiej drogówki uratował życie zakleszczonemu w rozbitym samochodzie kierowcy. Mężczyzna stracił przytomność, nie oddychał. Jego nogi były zablokowane we wraku auta. Do zdarzenia doszło 2 lutego br. Około godziny 12:00 dyżurny mławskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku na drodze relacji Wieczfnia Kościelna – Załęże.

Jak wynikało ze wstępnych  relacji, kierowca opla astry zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i uderzył w chryslera grand voyager. Natychmiast po zgaszeniu, jako pierwszy na miejsce zdarzenia dojechał patrol ruchu drogowego. Sierż. szt. Paweł Nowakowski pobiegł do znajdującego się w rowie, rozbitego opla astry. Wewnątrz, za kierownicą siedział młody mężczyzna, był nieprzytomny, nie oddychał.  Nie można było uwolnić jego nóg ze zmiażdżonego auta. Policjant rozpoczął akcję reanimacyjną. Przywrócił kierowcy funkcje życiowe i utrzymywał go w bezpiecznej pozycji do przyjazdu pogotowia i straży pożarnej. Straż rozcięła wrak auta i uwolniła rannego. Kierowca opla, 20- letni mieszkaniec pow. nidzickiego został przewieziony do mławskiego szpitala gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Kierowca chryslera nie odniósł żadnych obrażeń.
Rodzice uratowanego młodego kierowcy wysłali oficjalne podziękowanie do Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

W piątek Komendant Wojewódzki odwiedził mławską komendę i osobiście pogratulował sierż. szt. Pawłowi Nowakowski skuteczności i profesjonalizmu. Sierżant Nowakowski pełni służbę w policji od 13 lat, od 3 jest funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego. Był już wielokrotnie nagradzany. Jak sam mówi, ratowanie kierowcy było dla niego wpisanym w służbę obowiązkiem, a nagrodą – skuteczna akcja ratunkowa i wyrażona wdzięczność rodziców młodego chłopaka.

Źródło: mł. asp. Anna Gorczewska

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy