Sąd Rejonowy w Mławie, na podstawie dowodów zgromadzonych przez mławskich kryminalnych aresztował na dwa miesiące dwóch mieszkańców pow. szczycieńskiego, podejrzanych o kradzież samochodu i włamania do garaży.

Zatrzymani mężczyźni  w wieku 37 i 51 lat, wpadli  31 sierpnia br., podczas policyjnej akcji na terenie pow. szczycieńskiego, bezpośrednio po kradzieży samochodu marki Fiat Cinquecento, której dokonali na terenie  Dzierzgowa. W zatrzymaniu sprawców wzięli udział policjanci z komend powiatowych w Szczytnie i Przasnyszu. Odzyskano  skradzione auto. Ponadto, podczas przeszukań prowadzonych przez policję z Mławy i Szczytna, odnaleziono między innymi pochodzące z kradzieży elektronarzędzia.   W piątek Sąd Rejonowy w Mławie, na wniosek prokuratury,  zdecydował o aresztowaniu obu mężczyzn na 2 miesiące. Trwają czynności policji i prokuratury.

Wypadek drogowy – 01.09.2011 r., ok. godz. 13:25, Krośnice, droga relacji Mława – Ciechanów.

Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem m-ki Daewoo Lanos, 20- letni mieszkaniec  pow. mławskiego, z nieustalonej jak na razie  przyczyny, uderzył w tył przyczepki ciągnika rolniczego m-ki Ursus C 330, a następnie, w wyniku uderzenia, samochód osobowy przemieścił się na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo  z pojazdem marki Renault Safrane. Renault kierowała 25- letnia działdowianka. Kierujący ciągnikiem rolniczym, 63- letni mężczyzna, zam. pow. mławski, uciekł z miejsca zdarzenia.  Powrócił na miejsce wypadku dopiero dwie godziny później. Jak wykazało badanie alkotestem, był w stanie nietrzeźwości ( 0,57 promila). W wyniku wypadku ranny został kierowca lanosa, kobieta kierująca renault oraz podróżująca z nią  4-letnia dziewczynka.  Przebieg i przyczyny wypadku ustala mławska policja.

Wypadek drogowy – 04.09.2011 r., ok. godz. 14:00, droga relacji Stupsk – Dąbek.

Jak wynika z wstępnych ustaleń policji,  kierujący samochodem marki BMW 20- letni mieszkaniec pow. mławskiego, jadąc prostym odcinkiem drogi,  zjechał nagle na pobocze a następnie uderzył z drzewo. W wyniku wypadku ciężko ranny został kierowca bmw, którego przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Warszawie. Dwaj pasażerowie w wieku 20 i 22- lata, mieszkańcy pow. mławskiego, z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Mławie. Przebiegi i przyczyny wypadku ustala mławska policja. 

02-04.09.2011r., Mława, ul. 80 PP ; nieznany sprawca wybił trzy  szyby  w samochodzie marki Alfa Romeo, zaparkowanym przy krawędzi jezdni,  a następnie z wnętrza pojazdu  ukradł radioodtwarzacz  marki Pionier, na szkodę mieszkańca pow. mławskiego. Postępowanie prowadzi KPP Mława.

Nietrzeźwi rowerzyści:

– 01.09.2011 r., ok. godz. 06:40,Mława, ul. Mickiewicza, Jacek Z. lat 34 zam. pow. mławski, kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości (1,00 promil);

– 02.09.2011 r., ok. godz. 17:00, droga relacji Podkrajewo – Głużek;  Wiesław K. lat 50, zam. pow. mławski kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości  ( 3,44 promila).

31.08- 01.09.2011 r., Mława, ul. Narutowicza; nieznany sprawca włamał się do pomieszczenia piwnicy, z której ukradł rower górski, strug elektryczny firmy Born, piecyk gazowy firmy Foron oraz stalową płytę. Postępowanie prowadzi KPP Mława.

31.08.2011 do 01.09.2011 r., Mława, cmentarz przy ul. 18- go Stycznia.
Nieustalony jak na razie sprawca, znieważył i uszkodził pomnik upamiętniający ofiary Sybiru poprzez wylanie na tablicę pamiątkową białej farby olejnej. Trwają w tej sprawie czynności policji.

30/31.08.2011 r., Krępa, gm. Lipowiec Kościelny; nieznani sprawcy włamali się do budynku gospodarczego, skąd ukradli m.in. kosiarkę marki Victus, dwie opony zimowe wraz z felgami oraz dwie wiertarki,  a ze stojącego w garażu,  niezamkniętego samochodu marki Opel Corsa zabrali podnośnik samochodowy. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Źródło: mł. asp. Anna Gorczewska

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Jeden komentarz

  • Odpowiedz
    gregi
    6 września 2011

    Pewnie i tym razem jakiś bogaty tatuś kupił furę jakiemuś nieodpowiedzialnemu gówniarzowi chociaż nie koniecznie tatuś kupił zobaczcie ilu gówniarzy pochodzi z przeciętnych lub biednych rodzin i jakimi furami jeżdżą każda po kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy zł. A w większości mają kasę z handlu prochami lub ruskimi fajkami sam mam znajomego który nie miał grosza przy duszy a jakiś czas temu wziął się za handel fajkami i teraz ma porządne mieszkanie super auto.