Od 14 stycznia br. pasażerowie autobusów „miejskich” za jednorazowy przejazd po Mławie zapłacą tylko 2,50 zł, a nie jak dotychczas 3,80 zł . To początek zmian – czekamy na Państwa propozycje, gdzie powinny zatrzymywać się autobusy.

Trzydziestoprocentową obniżkę cen biletów wynegocjował Burmistrz Sławomir Kowalewski w czasie rozmów z PKS Mława. Dobry grunt do zmian w miejskiej komunikacji pojawił się  wraz z objęciem funkcji Prezesa  PKS Mława przez Pana Zdzisława Piskorskiego.

Na spotkaniu 8 stycznia br. przedstawiciele mławskiej firmy transportowej przyjęli propozycję Burmistrza, aby obniżyć koszty biletów jednorazowych i zaproponowali cenę 2,50 za przejazd. Obniżka cen to dopiero początek zmian. – Chcemy, aby autobusy jeździły częściej i zatrzymywały się na większej liczbie przystanków  – deklaruje prezes Piskorski. Rozbudowa sieci komunikacji miejskiej miałaby nastąpić jeszcze w pierwszym półroczu tego roku. Burmistrz Sławomir Kowalewski ogłasza konsultacje społeczne i prosi mieszkańców o wskazywanie punktów przystankowych dla pojazdów komunikacji  miejskiej. Propozycje można:

  • przesyłać pocztą elektroniczną na adres: info@mlawa.pl z dopiskiem w tytule „Komunikacja Miejska”;
  • przekazywać osobiście w dowolnej formie pisemnej – pozostawiając w Kancelarii Urzędu Miasta Mława (Stary Rynek 19, parter, na prawo od wejścia).

Konsultacje potrwają przez trzy tygodnie, do 4 lutego 2013 roku.  Z uwagi na ważny interes społeczny prosimy o aktywny udział i przekazywanie propozycji.

Źródło:mlawa.pl

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Jeden komentarz

  • Odpowiedz
    kaja
    1 marca 2013

    Czemu w komunikacji miejskiej nie ma biletów szkolnych?Uczniowie to główny klijent PKS-u, a trzeba zapłacic 2,50. Jedynie bilety miesięczne sa szkolne i to też tylko na jeden przejazd. Dzieci dojezdzają na rózne zajęci pozalekcyjne i niestety za drugi przejazd danego dnia musza płacić oddzielnie coś tu jest nie tak!!!!