01.01.2013 roku około godziny 07.00 w miejscowości Jeże gm. Stupsk doszło do pożaru budynku mieszkalnego jednorodzinnego (niezamieszkałego). Działania zastępów z JRG Mława i OSP Stupsk polegały na dogaszeniu dogaszeniu pożaru oraz rozbiórce elementów konstrukcyjnych, które groziły przewróceniem. Spaleniu uległ  budynek murowany.

Straty oszacowano na około 30 tys. zł. Przyczyna pożaru nie została ustalona dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja. Akcja trwała około 2 godzin  34 minut.

02.01.2013 roku około godziny 12.40 do straży wpłynęła informacja od pracownika opieki społecznej, że w mieszkaniu przy ul. Płockiej w Mławie może przebywać nieprzytomna osoba niepełnosprawna. Działania zastępu JRG Mława polegały na dostaniu się przy pomocy sprzętu burzącego poprzez okno do wnętrza mieszkania. W mieszkaniu na podłodze leżał mężczyzna. Obecny na miejscu lekarz pogotowia zdecydował o przewiezieniu osoby poszkodowanej do szpitala. Na miejscu była Policja. Akcja trwała około 31 minut.

03.01.2013 roku około godziny 22.40 w miejscowości Strzegowo przy ul. Kościelnej w wyniku pożaru sadz w kominie doszło do uszkodzenia przewodów kominowych w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. W budynku wyczuwalny był dym. Działania zastępów z JRG Mława i OSP Strzegowo polegały na przewietrzeniu mieszkania i przeprowadzeniu pomiarów na obecność tlenku węgla. Akcja trwała około 1 godziny 28 minut.

05.01.2013 roku około godziny 17.36 w miejscowości Turza Mała gm. Lipowiec Kościelny doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Fiat Seicento, który wypadł z drogi i znalazł się na polu. Zespół karetki pogotowia udzielił pomocy jednej osobie poszkodowanej. Działania zastępów z JRG Mława i OSP Lipowiec Kościelny polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Zniszczeniu uległ całkowicie samochód osobowy. Straty oszacowano na około 2 tys. zł. Akcja trwała około 48 minut.

05.01.2013 roku około godziny 18.12 w Mławie przy ul. Szreńskiej doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Daewoo Tico, który wypadł z drogi odbił się  i znalazł się ponownie na drodze częściowo ją tarasując. Zespół karetki pogotowia udzielił pomocy jednej osobie poszkodowanej. Działania zastępów z JRG Mława polegały na pomocy Policji w zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Zniszczeniu uległ całkowicie samochód osobowy oraz znak drogowy. Straty oszacowano na około 1,5 tys. zł. Akcja trwała około 57 minut.

Informację sporządził : mł. bryg. Marek Augustynowicz

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy