Wszyscy obecni wczoraj (25 sierpnia) na Starym Rynku mogli się przekonać, że Rekonstruktorzy dali z siebie wszystko. Kilkudniowe przygotowania nie poszły na marne.

Chociaż jeszcze kilka godzin wcześniej nie wyglądało to najlepiej w ważnej chwili nie zawiedli. W trakcie rekonstrukcji Nalotu Bombowego na Mławę wystąpili m.in Rekonstruktorzy z GRH LC „Mława”, zespół  „Mławiacy”, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mławie Pani Małgorzata Retkowska, Prezes Klubu Seniora”Pogodny Uśmiech ” Henryk Kacprzak oraz wielu członków tego Klubu, aktor Stanisław Górka znany m.in z serialu Plebania, dr Leszek Zygner, aktor Daniel Jacewicz wraz z teatrem „Brama” i wielu innych. Rekonstruktorzy zagrali m.in sceny ślubu żydowskiego, taniec cygański, zabawę cyrkowców itp. Podczas pokazów można było również podziwiać zabytkowe samochody, wózek dla dzieci, bicykle. W czasie bombardowania po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć nad miastem samoloty wystylizowane na niemieckie bombowce. Podczas bombardowania na twarzach widzów można było zaobserwować moment wzruszenia, niektórzy płakali bądź ocierali oczy ze wzruszenia. Miejski Dom Kultury stanął na wysokości zadania i za to mu chwała!

W trakcie uroczystości  asystę wojskową zapewnili: Kompania Honorowa 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, 2 Pododdziały 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej z Morąga, Kompania Reprezentacyjna Policji Garnizon Mazowiecki i Orkiestra Garnizonowa z Giżycka.

Fotorelacja:

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Jeden komentarz

  • Odpowiedz
    23 września 2011

    I like Your Article about Nalot Bombowy na MÅ‚awÄ™ | Perfect just what I was searching for! .