Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mławie zawiadamia o szczepieniu lisów przeciwko wściekliźnie. Szczepienie odbędzie się w okresie od 24 września do 7 października 2012r.

Będzie to szczepionka doustna w postaci kostki 4,5 cm x 4,5 cm x 1 cm koloru zielono-brązowego o intensywnym zapachu rybnym. Zrzucana będzie z samolotów. Zrzuty obejmować będą kompleksy leśne, pola i łąki z pominięciem akwenów wodnych i terenów zabudowanych.

Każdy, kto zetknie się z preparatem, powinien skontaktować się ze swoim lekarzem. Należy też zwrócić uwagę na domowe czworonogi, dla których przypadkowy kontakt z preparatem może również zakończyć się wizytą u weterynarza. Lis jest bardzo podatny na wirus wścieklizny, ale prowadzone systematycznie szczepienia dają rezultaty. Na Mazowszu w ciągu ostatnich kilku lat nie odnotowano żadnego przypadku zarażenia lisa wścieklizną.

Źródło foto: hdmax.pl

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy