92 mandaty karne, ponad 90 kontroli stanu trzeźwości kierujących, 2 wnioski o ukaranie do sądu, pościg za piratem drogowym na motocyklu i uratowanie życia desperatowi to krótkie podsumowanie weekendu mławskiej drogówki.

Pościg za piratem drogowym na motocyklu
W sobotę, 14 lipca, ok. godz. 10:30, na krajowej siódemce w Uniszkach Zawadzkich patrol ruchu drogowego zauważył motocyklistę, który wyprzedzał pojazdy w sposób niedozwolony – wjechał na powierzchnie wyłączoną z ruchu, wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Policjanci dali mu znaki do zatrzymania się. Ten jednak na widok patrolu przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Policjanci ruszyli w pościg za motocyklistą. Został zatrzymany kilka kilometrów dalej, w miejscowości Kuklin. Piratem drogowym okazał się 25- letni mieszkaniec Warszawy. Za liczne wykroczenia drogowe i ucieczkę przed policją motocykliście zatrzymano prawa jazdy. Jego sprawa zostanie przesłana do Sądu Rejonowego.
Nietrzeźwi kierujący:
– Rekordzista na rowerze: 14.07.2012 r., ok. godz. 21:10, Radzanów; Zbigniew P. lat 43, zam.  pow. mławski, kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości (ponad 3,60 promila!!!!!)
– 15.07.2012 r., ok. godz. 19:20, Wojnówka, gm. Wiśniewo; Piotr G. lat 41, zam. pow. mławski  kierował rowerem, będąc  w stanie nietrzeźwości (ponad 2,20 promila)
– 15.07.2012 r., ok. godz. 20:45, Mława, ul. Sienkiewicza; Sławomir Z. lat 38, zam. pow. mławski, kierował samochodem marki Opel Omega, będąc w stanie nietrzeźwości (ponad 2,30 promila). Nietrzeźwego kierowcę zatrzymał do kontroli patrol pieszy.

W piątek, 13 lipca, ok. godz. 15:50 patrol drogówki zatrzymał  na ul. Kopernika w Mławie kierującego samochodem marki VW Transporter Jacka J. lat 53, mieszkańca pow. mławskiego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu.
Tego samego dnia, około 18:30 patrol ruchu drogowego zatrzymał kolejnego nietrzeźwego kierującego – był to  Wiesław S. lat 41, zam. pow. mławski, który wybrał się rowerem na krajową siódemkę w okolicach Wiśniewa, mając w organizmie ponad 0,90 promila alkoholu.

Uratowali desperata-13-go w piątek, około godziny 16:10, podczas służby patrolowej policjanci ruchu drogowego zauważyli mężczyznę, usiłującego przeskoczyć barierkę ochronną wiaduktu nad torowiskiem w okolicach ulicy Płockiej i drogi krajowej nr 7 w Mławie. Natychmiast podjęli interwencję. Ściągnęli desperata z barierki, uniemożliwiając mu skok pod nadjeżdżający pociąg. Policjanci wezwali karetkę pogotowia. Mężczyzna, mieszkaniec pow. mławskiego  został przewieziony do szpitala.
Mławska policja zatrzymała wandala, który kopał i szarpał drzwi wejściowe do domu handlowego przy ul. Chrobrego w Mławie, powodując ich uszkodzenie. Chuliganowi towarzyszył nieletni kompan.
Do zdarzenia doszło 12 lipca br., około godz. 19:15. Jak wynika z ustaleń, dwóch młodych wandali podeszło do zamkniętych, automatycznych drzwi sklepu. Uderzali w nie nogami i szarpali, powodując uszkodzenie. Mławscy kryminalni szybko ustalili sprawców zniszczenia drzwi. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy pow. mławskiego w wieku 18 i 16 lat. Starszy z chuliganów został zatrzymany i osadzony w mławskim areszcie. Sprawą jego młodszego kompana zajmie się sąd rodzinny. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policjanci uratowali z pożaru dwie osoby
Mławscy policjanci wyprowadzili z pożaru dwie osoby. Płonęło mieszkanie w drewnianym budynku wielorodzinnym przy ul. Padlewskiego w Mławie.
Do zdarzenia doszło w czwartek, 12 lipca, około godz. 18:40. Jak wynika ze wstępnych ustaleń,  prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia. Płonące mieszkanie zajmował 71- letni mężczyzna. Został wyprowadzony przez straż pożarną i przewieziony do szpitala. W trakcie akcji ratunkowej interweniujący patrol policji ustalił, że w budynku mogą jeszcze przebywać ludzie. Policjanci natychmiast weszli do wypełnionego gęstym dymem domu i w jednym z zadymionych pomieszczeń zauważyli dwoje śpiących mieszkańców, mężczyznę i kobietę, którzy nie reagowali na okrzyki.  Funkcjonariusze wyprowadzili oboje z mieszkania i przekazali pogotowiu ratunkowemu. W wyniku pożaru nikt z mieszkańców budynku nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Mławska policja szczegółowo ustala przebieg i przyczyny pożaru.

Źródło:mł. asp. Anna Gorczewska

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy