W dniu 09.07.2012 roku około godziny 12.00 w miejscowości Wieczfnia Kościelna prawdopodobnie w wyniku podpalenia doszło do pożaru śmieci przy lesie. Działania zastęp z OSP Wieczfnia Kościelna polegały na podaniu prądu wody na palące się śmieci. Na miejscu obecna była Straż Gminna. Akcja trwała 1 godzinę 2 minuty.

W dniu 09.07.2012 roku około godziny 15.40 w miejscowości Grzybowo gm. Wieczfnia Kościelna w wyniku kolizji drogowej doszło do wycieku oleju na jezdnię. Działania zastępu z JRG Mława polegały na zebraniu z jezdni rozlanego oleju przy pomocy sorbentu. Akcja trwała 36 minut.

W dniu 09.07.2012 roku około godziny 18.30 w miejscowości Niedzbórz gm. Strzegowo zastęp OSP Niedzbórz wydobywał krowę uwięzioną w rowie melioracyjnym. Zwierzę zostało opasane wężami tłocznymi i delikatnie wyciągnięte z rowu. Na miejscu obecny był lekarz weterynarii. Akcja trwała 1 godzinę 44 minuty.

W dniu 10.07.2012 roku około godziny 19.07 w miejscowości Strzegowo na drodze krajowej nr 7 w wyniku kolizji dwóch samochodów ciężarowych  doszło do wycieku oleju na jezdnię. Działania zastępu z OSP Strzegowo polegały na zebraniu z jezdni rozlanego oleju oraz pozostałości pokolizyjnych. Akcja trwała 2 godziny 29 minut.

W dniu 11.07.2012 roku około godziny 16.10 w miejscowości Uniszki Zawadzkie gm. Wieczfnia Kościelna doszło do pożaru  koła w samochodzie osobowym marki Volkswagen Vento. Pożar został ugaszony przed przybyciem straży. Działania zastępów JRG Mława polegały na zabezpieczeniu                            i schłodzeniu wodą koła pojazdu. Spaleniu i zniszczeniu uległo koło i tylne zawieszenie. Straty oszacowano na około 1 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była awaria układu hamulcowego.  Akcja trwała 23 minuty.

W dniu 11.07.2012 roku około godziny 16.41 w miejscowości Konopki  gm. Stupsk w wyniku opadów deszczu doszło do zalania piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania zastępu OSP Stupsk polegały na wypompowaniu wody z obiektu. Akcja trwała 1 godzinę 7 minut.

W dniu 12.07.2012 roku około godziny 13.15 w miejscowości Rochnia gm. Szreńsk doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego Peugeot 405, który dachował i znajdował się poza jezdnią. Na miejscu zdarzenia było pogotowie, której personel udzielał pomocy jednej osobie poszkodowanej. Działania zastępów JRG Mława i OSP Szreńsk polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Zniszczeniu uległ całkowicie samochód osobowy. Straty oszacowano na 5 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja. Akcja trwała 1 godzinę 37 minut.

W dniu 12.07.2012 roku około godziny 18.46 w Mławie przy ul. Padlewskiego prawdopodobnie w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia doszło do pożaru mieszkalnego budynku drewnianego. W chwili dojazdu zastępów straży pożarem objęte były dwa pomieszczenia  w budynku mieszkalnym drewnianym zamieszkanym przez 4 rodziny. Działania zastępów JRG Mława i OSP Szydłowo polegały na podaniu prądów wody i piany. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych dokonano sprawdzenia wszystkich pomieszczeń  oraz ewakuowano 3 osoby. Osoby te zostały przekazane personelowi pogotowia ratunkowego. W działaniach ewakuacyjnych uczestniczyli funkcjonariusze Policji. Dalsze działania polegały na częściowej rozbiórce, wynoszeniu nadpalonych elementów wyposażenia wnętrz oraz ich dogaszaniu. Spaleniu uległo wyposażenie dwóch mieszkań. Straty oszacowano na 2 tys. zł. Uratowano pozostałą część budynku mieszkalnego. Wartość uratowanego mienia oszacowano na około 50 tys. zł. Akcja trwała 1 godzinę 12 minut.

W dniu 14.07.2012 roku około godziny 18.12 w miejscowościach Unierzyż i Kontrewers gmina Strzegowo, miejscowości Stare Kosiny gm. Wiśniewo oraz Lipowiec Kościelny w wyniku silnych wiatrów strażacy z jednostek JRG Mława i OSP Stupsk, Strzegowo, Lipowiec Kościelny oraz Unierzyż usuwali przy pomocy pił spalinowych do cięcia drewna powalone na drogi drzewa. W działaniach tych uczestniczyło  łącznie 5 zastępów straży pożarnej, 28 ratowników.

W dniu 15.07.2012 roku około godziny 21.55 w Mławie przy ul. Zachodniej w wyniku zaprószenia ognia (od papierosa) doszło do pożaru kołdry na łóżku w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania zastępu z JRG Mława polegały na wyniesieniu tlącej się kołdry na zewnątrz i jej ugaszeniu. Następnie przewietrzono mieszkanie. Spaleniu uległa kołdra. Straty oszacowano na około 0,01 tys. zł. Uratowano budynek mieszkalny wraz z wyposażeniem. Wartość mienia uratowanego oszacowano na około 200 tys. zł. Na miejscu obecna była Policja. Akcja trwała 24 minuty.

W okresie od 09.07.2012 roku do 15.07.2012 roku na terenie powiatu mławskiego strażacy z JRG Mława oraz z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych interweniowali 49 razy przy likwidacji zagrożenia stwarzanego przez owady błonkoskrzydłe (pszczoły, osy, szerszenie). W działaniach tych uczestniczyło 51 zastępów straży pożarnej łącznie 221 ratowników.

Informację sporządził : mł. bryg. Marek Augustynowicz

Wydawca oraz Redaktor portalu MlawaInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karna lub cywilna

Brak komentarzy